Plastmasu piramīda

Attēlā redzamā piramīda parāda dažādu plastmasas materiālu īpašības, atbilstoši to darba temperatūrai.

Šos materiālus var iedalīt četrās grupās, sākot no ārkārtīgi augsto temperatūtu plastmasas līdz standarta plastmasām:

1) uzlabotās inženierijas plastmasas – ir plastmasas ar ārkārtīgi augstu temperatūras pretestību (izturība līdz pat 310°C). Šiem materiāliem ir arī laba berzes un nodiluma izturība.
2) puskristāliskas uzlabotas inženiertehniskās plastmasas (PEEK, PPS, PSU, PEI, PPSU, PTFE, PVDF) parasti apvieno sevī izcilu ķīmisko un mehānisko īpašību kombināciju arī paaugstinātā temperatūrā. Šiem materiāliem ir arī laba berzes un nodiluma izturība.
3) tehniskās plastmasas (PET, PA, POM, PC) ir visplašāk izmantotās plastmasas. To galvenais raksturlielums ir temperatūras izturība, kā arī tām piemīt laba mehāniskā izturība dažādās temperatūrās un lieliskas elektriskās īpašības. Svarīgi, ka šīm plastmasām ir pieļaujama saskare ar pārtikas produktiem, kā arī iespējas izmantot tās medicīnas, farmācijas un piena nozarēs.
4) standarta plastmasas (PE, PP, PVC) ir apveltītas ar labām mehāniskajām īpašībām, izcilu trieciena un ķīmisko izturību un labām elektriskajām īpašībām. Tās ir vieglas, ar zemu ūdens uzsūktspēju.0
Feed

Komentēt