dettal@dettal.lv+371 29557651 | Austuves 3a, Rīga

Poliuretāns (PUR)


Poliuretāns, ko parasti apzīmē ar PUR (arī PU, PolyTAN), ir elastomērs (elastīgs polimērs) – ļoti elastīgs konstrukciju materiāls, kas izceļas ar labām anifrikcijas īpašībām. Atkarībā no ražotāja var būt dažādās krāsās un ar dažādiem marķējuma nosaukumiem, piemēram, Vulkollan, Fibroflex u.c.
Poliuretāns pieejams visdažādākajās formās: termoplastisks, termoreaktīvs, monolīts, uzputots u.t.t. Tā monolītais termoreaktīvais poliuretāns ir materiāls, kas apvieno sevī gumijas materiālu elastību un metāla mehānisko izturību. Poliuretānam ir labāka izturība pret berzi, kā arī pret trūkšanu nekā gumijām. Salīdzinot ar plastmasu materiāliem, poliuretāns ir triecienizturīgāks un amortizējošāks.
Poliuretānu var izmantot līdz 105ºC gaisā un līdz 80ºC ūdenī. Minimālā PUR izmantošanas temperatūra gaisā ir līdz -35ºC. Pie -20ºC tas paliek cietāks, neelastīgāks, bet tas neietekmē citas PUR īpašības.
Pielietojums:
autoindustrijā: dubļu sargi, bukses;
rūpniecībā: transportieru lentes, elastīgi skrāpji, transportiera lentu tīrītāji, amortizatori u.c.;
būvniecības un ceļu mašīnās: vibroplātņu pēdas, augstas ražības betona maisītāju lāpstiņas, ceļa veltņu virsmas nogrebšanas naži, sniega tīrīšanas mašīnu lāpstu asmeņi.


Vispārējs raksturojums:


-blīvums – 1,15 g/cm³;

-laba mehāniskā izturība;
-laba mehāniskā amortizācija;
-izcila triecienizturība, berzes izturība;
-laba izturība pret eļļām un šķīdinātājiem;
-UV izturīgs;
-skaņu, triecienu un vibrāciju izolējošs;
-labas elektroizolācijas īpašības;
-darba temperatūra: no -300C līdz +800C.