top of page
bgImage
Politetrafluoretilēns (PTFE)

Pildītās PTFE markas:


PTFE + stikla šķiedras: uzlabota nodilumizturība un ķīmiskā izturība (izņemot sārmus un hidrofluorskābi)
PTFE + grafīts: Ļoti zems berzes koeficients. Samērā laba spiedes izturība. Uzlabota ķīmiskā izturība. Laba nodilumizturība. Laba temperatūras izkliedēšana.
PTFE + ogleklis: Laba temperatūras un elektrības vadītspēja. Laba izturība pret deformācijām. Izcila izturība uz slodzi kopā ar zemu berzes koeficientu un laba nodilumizturība. Uzlabota ķīmiskā izturība.
PTFE + MoS2: Materiāla virsma vēl nelīpošāka nekā standarta PTFE materiālam. Zems statiskais berzes koeficients. Vidēji laba izturība pret deformācijām.
PTFE + bronza: Uzlabota spiedes izturība. Laba nodilumizturība un augsta temperatūras vadītspēja.

Politetrafluoretilēns (PTFE)

Politetrafluoretilēns ir sintētisks fluoroplasts, pazīstams arī kā teflons, ftoroplasts. To raksturo izcila ķīmiskā un temperatūru izturība (-200°C līdz +260°C), kā arī zemais berzes koeficients. Šis materiāls nevada elektrību un tam ir nelīpoša virsma. PTFE ir praktiski inerts pret visām ķīmiskajām vielām, izņemot dažus sārmu metālus - ja tie nonāk kontaktā ar PTFE pie paaugstinātas temperatūras un spiediena. PTFE tiek uzskatīts par termiski stabilāko materiālu, jo tā fizikālās un molekulārās īpašības nemainās, ja materiāls tiek pakļauts līdz 260°C temperatūrai.
Mehāniskās īpašības PTFE materiāliem nav tik labas kā citām mašīnbūves plastmasām, PTFE ir mehāniski neizturīgāks un mīkstāks un nav nodilumizturīgs. Atkarībā no pielietojuma un izmantošanas apstākļiem tiek ražots modificētais PTFE ar dažādām piedevām: koksu, molibdēnu, stikla vai ogļu šķiedrām, grafītu, oglekli un bronzu, kas uzlabo noteiktas materiāla īpašības: cietību, siltumcaurlaidību, nodilumizturību u.c.
Pielietojums:
ķīmijas industrijā: tvertņu oderējumi, blīvējumi, starplikas un paplāksnes;
elektrotehnikā: izmanto kā vadu, kabeļu, spaiļu izolācijas materiālu, kā arī elektroizolējošas starplikas un citas detaļas;
medicīnas un pārtikas rūpniecībā: asinsvadu protēžu, sirds vārstu, asins uzglabāšanas traukus un zāļu iepakojumus; starplikas, blīves, dozatoru uzgaļi, u.c. detaļas;
mašīnbūvē: termoizturīgas detaļas, blīvslēgi, blīvgredzeni – palielina mehānismu uzticamību un ilgmūžību, kā arī drošību, ekspluatējot tos agresīvā vidē.

 

Vispārējs raksturojums:

 

•izcila ķīmiskā izturība;
•ļoti laba temperatūru izturība: -200°C līdz +260°C;
•zems berzes koeficients;
•nelīpoša virsma;
•pieļaujams kontaktā ar pārtikas produktiem (nepildītā PTFE marka);
•labas dielektriskās īpašības.

IMG-20200110-WA00161
bottom of page